עבודות צנרת יציקות בטונייט – מה זה?

כאשר אנחנו רוצים לבנות בית חדש או מבנה חדש וגם בעת ביצוע עבודות קידוח או בנייה שונות למבנה הקרקע עליה מתבצעות העבודות חשיבות רבה. כאשר הקרקע בה אנחנו רוצים לבצע את עבודות הבנייה שלנו איננה יציבה בגלל חלחול מי תהום שיש בה או בגלל הרכב חולי שיש לה אז קשה מאוד לבצע את עבודות הבנייה ואפילו לא בטיחותי. על מנת להקל את עבודות הבנייה בקרקע שאיננה יציבה או אחידה במרקם שלה ניתן לבצע עבודות באמצעות צנרת יציקות בטונייט. עבודות אלו עושות שימוש בדרך עבודה מיוחד ובחומר ייחודי על מנת להחזיר את היציבות והאחידות למבנה הקרקע.


עבודות צנרת יציקות בטונייט – יתרונות כלכליים ובטיחותיים של עבודות אלו

לביצוע של עבודות צנרת יציקות בטונייט יש יתרונות כלכליים ובטיחותיים רבים. היתרון הכלכלי של עבודות אלו הוא שבטווח הארוך הן יכולות לחסוך לנו הרבה כסף. עבודות אלו הופכות קרקע שהיא לא יציבה או קרקע שיכולים להתגלות בה סדקים לקרקע יציבה כך שגם בעוד עשרים שנה לאחר שהמבנה שלנו יהיה עליה לא יחולו בו שינויים ביסודות או סדקים ביסודות כתוצאה מתזוזה של האדמה או מחלחול מי תהום אליה. היתרון הבטיחותי של עבודות אלו הוא שהן מונעות במקרים רבים סכנה של קריסת המבנה או סכנה שיסודות המבנה יזוזו או יסדקו כתוצאה משינויים טבעיים שקורים לאדמה לפני הייצוב והמיצוק שלה.


עבודות צנרת יציקות בטונייט- באדמה חולית

צנרת יציקות בטונייט נעשות לרוב בקרקע חולית שהיא איננה יציבה או חזקה מאוד. כך למשל קרקע באזורים בהם היו הרי געש או באזורים בהם היו רעידות אדמה היא קרקע פחות יציבה. גם קרקע באזורים מדבריים נוטה להיות חולית יותר ופחות דחוסה מבחינת ההרכב שלה כך שחשוב למצק אותה לפני שבונים עליה מבנים שונים. אחידות הקרקע והחוזק שלה חשובים במיוחד כי הם מה שמונע ממנה לזוז. גם תזוזות קטנות באדמה שאדם לא יכול להרגיש לבד ללא מכשירים מתאימים יכולות לגרום לאחר מספר שנים לנזקים כבדים מאוד במבנים ולכן חשוב כבר בשלב הבנייה הראשוני של בניית יסודות המבנה לתת לכך מענה ראוי.
עבודות צנרת יציקות בטונייט – באדמה שיש בה מצבורי מים רבים עבודות צנרת יציקות בטונייט יכולות להיות נחוצות מאוד גם במקומות בהם האדמה היא עם הרבה מצבורי מים. מקומות שקרובים למי תהום או למאגרי מים גדולים כמו נהרות, אגמים או חופי ים נוטים להיות עם אדמה חולית יותר ופחות דחוסה. האדמה במקומות אלו פחות יציבה כי היא יכולה לזוז כתוצאה מחלחול של מים בין גרגרי האדמה כך שהאדמה פחות יציבה לאורך זמן. ביצוע עבודות ליצוק האדמה ואיחוד הגרגרים שלה לכדי מקשה אחת יכולים למנוע מצבים של סדקים או התמוטטות של מבנים.