חברת שמשון עבודות צנרת פועלת מזה שלושה עשורים בתחום עבודות ההנדסה האזרחיות, ומאז שנת 2016 מתמחה גם בביצוע קירות דיאפרגמה עם כפות בעובי של 400 עד 1200 מילימטרים. אנו אמונים על שורה ארוכה של תחומי פעולות בתחומי ההנדסה האזרחית, לרבות מנהור ראש פתוח וסגור, עוגני קרקע, קידוח קיר ספיראלי, ועוד. אנו מבצעים עבודות דחיקה בכל סוג קרקע ובקטרים שבין 250 ועד ל- 3800 מילימטרים, ובאורך של עד קילומטר וחצי בהתאם לסוג המכונות.

מתמחים קירות דיאפרגמה

כאמור, חברתנו מתמחה בביצוע קירות דיאפרגמה בעזרת מיכון וציוד מתקדם, המופעל על ידי עובדים מיומנים ומקצועיים בעלי ניסיון עשיר והסמכות הולמות. חשוב להדגיש כי תכנון ובנייה של קירות דיאפרגמה יש לבצע רק עם בעלי מקצוע מורשים. בעבודות אלו אין להקל ראש ויש להבטיח כי הן יבוצעו על הצד המקצועי, הנכון והאיכותי ביותר. הן מערבות בין היתר קבלני בניין, אינסטלטורים ומהנדסי קרקע שיש להם ידע רב בנושא ואין לבצען עם מי שאינן מחזיק בהכשרה או בידע הולם. יש לזכור: איכות קירות הדיאפרגמה תקבע באופן משמעותי את בטיחותו ויציבותו של המבנה ולכן יש לפנות רק אל חברות כמו שמשון עבודות צנרת, בעלות הציוד, המיכון, הניסיון והידע לביצוע העבודות באופן אופטימאלי.

כמה מילים על עבודות לבניית קירות דיאפרגמה

מדובר בעבודות הנדרשות עבור מבנים מסוגים שונים, החל בחניונים ועד למבנים ציבוריים עם מרתפים המוקמים על גבי קרקע חולית שאיננה מוצקה. במקרים אלו, עם השנים עלול המבנה לאבד מיציבותו, לשקוע או לסבול מסדקים, מה שמשפיע כמובן על הבטיחות ועל הערך שלו. קירות דיאפרגמה מיועדים להקנות חוזק ומיצוק לקירות המבנה. מבצעים אותם במבנים שאמורים לעמוד על גבי קרקע בלתי יציבה עם סכנת רטיבות, למשל מבנים הקרובים אל חוף הים, וכן מבנים הסובלים מחדירה של מי תהום. את העבודות האלו יש לתכנן עוד בשלבים הראשוניים של התכנון האדריכלי של המבנה, ולבצען לאחר הכנת הקרקע ועם הבנייה של היסודות. התוצאה תהיה יסודות חזקים יותר ברמה המאפשרת לשמור על מוצקות ועמידות באדמה הסובלת מחדירת מים תהום, קרקע שהינה חולית, או קרקעות שיש אליהן חדירה פוטנציאלית של מים כתוצאה מגשמים, מי ים, נחלים ומי ביוב. באמצעות העבודות הללו מתקבלים יסודות אטומים לחדירה של מים ועמידים למגע עם מים, כמו גם לתנועות של הקרקע החולית, דבר המאפשר שמירה על יציבות לתקופה ממושכת.

יש לציין כי בניית קירות דיאפרגמה אמנם עולה יותר מבניית יסודות רגילים, אולם בטווח הארוך היא מאוד משתלמת עקב שמירה על בטיחות המבנה ועל ערכו, והימנעות מכשלים יסודיים ביסודות ובמבנה עצמו. יחד עם זאת, לא בכל מקרה של בניין הסמוך לים, לכנרת או לנחל יש צורך בקירות דיאפרגמה, ולכן חשוב לפנות אל מומחים בתחומים הנדסת הקרקע על מנת לבצע בדיקות מקדימות.